Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Постанова ВГСУ від 20.08.2014 року у справі №917/1656/13 Постанова ВГСУ від 20.08.2014 року у справі №917/1...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова ВГСУ від 20.08.2014 року у справі №917/1656/13

Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2014 року Справа № 917/1656/13 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого Остапенка М.І.,суддів :Гончарука П.А., Стратієнко Л.В. розглянувши касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 03.07.2014 року у справі за позовомДержавного підприємства "Південна залізниця" в особі відокремленого підрозділу "Гребінківське будівельно-монтажне експлуатаційне управління"доФізичної особи-підприємця ОСОБА_4 третя особа:Регіональне відділення фонду державного майна України по Полтавській областіпрозобов`язання звільнити самовільно зайняту площу в будівлі залізничного вокзалу В С Т А Н О В И В:

у серпні 2013 року, Державне підприємство "Південна залізниця" в особі відокремленого підрозділу "Гребінківське будівельно-монтажне експлуатаційне управління" звернулось до господарського суду з позовом до підприємця ОСОБА_4 про звільнення самовільно зайнятої площі в будівлі залізничного вокзалу ст. Ромодан Південної залізниці за адресою: Полтавська обл., Миргородський р-н., ст. Ромодан Південної залізниці.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 31.03.2014 року в позові відмовлено.

За наслідками перегляду справи в апеляційному порядку, постановою Харківського апеляційного господарського суду від 03.07.2014 року рішення місцевого господарського суду скасовано та постановлено нове рішення про задоволення позову.

Постанова апеляційного господарського суду оскаржена у касаційному порядку й ухвалою Вищого господарського суду України від 11.08.2014 року порушено касаційне провадження у справі, за скаргою відповідача, у якій він посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить постанову апеляційного суду скасувати, залишивши в силі рішення суду першої інстанції.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення підприємця ОСОБА_4 та представників сторін, перевіривши матеріали справи та обговоривши наведені у касаційній скарзі доводи, судова колегія вважає, що скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Із наявних у справі матеріалів вбачається, що договір № 40405-Н від 27.07.2005 року щодо оренди частини приміщення вокзалу ст. Ромодан Південної залізниці припинено у зв'язку з закінченням строку дії, а рішенням господарського суду Полтавської області від 14.06.2010 року у справі № 22/230, зі змінами, внесеними постановою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 13.09.2010 року вимоги Регіонального відділення Фонду державного майна України про виселення відповідача з орендованого приміщення задоволено.

Проте, оспорюючи доводи позивача щодо безпідставного користування майном відповідач надав договір № 84/07-Н від 7 листопада 2007 року, за яким Регіональне відділення Фонду державного майна України, за згоди на це позивача у справі, передало відповідачу в оренду частину приміщення вокзалу ст. Ромодан Південної залізниці загальною площею 15 кв.м.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 29.01.2014 року, яка у касаційному порядку не оскаржувалась цей договір визнано чинним.

За таких обставин, висновок апеляційного господарського суду про самовільне користування майном державного підприємства не можна визнати таким, що відповідає дійсним обставинам справи, а тому враховуючи зокрема і те, що Фонд державного майна України є органом управління державною власністю, підстав для виселення відповідача та скасування рішення суду першої інстанції про відмову в позові за наведених апеляційним господарським судом мотивів не було.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 85, 1119-11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -

П О С Т А Н О В И В:

Касаційну скаргу задовольнити.

Постанову Харківського апеляційного господарського суду від 03.07.2014 року скасувати, а рішення господарського суду Полтавської області від 31.03.2014 року залишити без змін.

Головуючий М.І. Остапенко

Судді П.А. Гончарук

Л.В. Стратієнко

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати